Главная > Всі новини > 5 тис.грн. за незаконну ялинку: у Київзеленбуді розповіли про штрафи

5 тис.грн. за незаконну ялинку: у Київзеленбуді розповіли про штрафи

КО «Київзеленбуд» розпочинає кампанію попередження самовільних порубок ялинок у передноворічний період.

Рейди проводять працівники державної екологічної інспекції та патрульної поліції. Про це зазначають на сайті КО «Київзеленбуд».

Крім того, для крадіїв хвойних красунь з парків та скверів Києва, комунальники придумали ще одне покарання.

– Працівники районних КП УЗН оброблятимуть дерева спеціальними речовинами, які в теплому приміщенні «розкриваються» різким неприємним запахом, здатним зіпсувати будь-яке свято, –підкреслюють у Київзеленбуді.

За кожне порушення є відповідне покарання.

  • Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконною вирубкою хвойних дерев в межах міста та інших населених пунктів, становить від 1152 до 1852 грн. (залежно від розміру дерева).
  • Лісопорушники сплачують штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 510-1020 грн, а посадові особи від 2550 до 5100 грн.
  • Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.
  • Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5  років або позбавленням волі на той самий строк.
  • У заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від 25500 до 34000 грн або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Джерело