Главная > Все новости > Активисты района > 17 країн ЄС відправили півтисячі електрогенераторів в Україну

17 країн ЄС відправили півтисячі електрогенераторів в Україну

Країни Євросоюзу відправили до України електрогенератори, щоб допомогти нашій державі подолати енергетичну кризу, викликану російськими обстрілами. Про це повідомили в Управлінні ЄС із питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги.

До ініціативи доєдналися 17 європейських країн: Словенія, Словаччина, Ірландія, Австрія, Швеція, Іспанія, Німеччина, Італія, Данія, Фінляндія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Люксембург, Кіпр, Польща та Франці. Вони відправили до України 500 електрогенераторів через Механізм цивільного захисту ЄС.

Нагадаємо, у жовтні росія почала масово обстрілювати об’єкти енергетичної інфраструктури України, через що багато з них зазнали значних обмежень. За словами президента Володимира Зеленського, серйозних пошкоджень зазнали близько 40% від усіх об’єктів енергоінфраструктури країни. Зокрема, постраждали ТЕС, ТЕЦ та ГЕС у різних регіонах країни.

Через значні пошкодження енергоінфраструктури та дефіцит потужностей українців просять мінімізувати електроенергії в пікові години: з 06:00 до 11:00 вранці та з 17:00 до 23:00 увечері. Крім того, в частині регіонів запровадили віялові відключення електропостачання, щоб запобігти блекаутам.